WE WORK IN HOURS:Pn-Pt - 8:00 - 16:00
To może cię zainteresować

To zależy od tego, gdzie mają być zamontowane i jakie efekty chcemy osiągnąć. Pakiety trzyszybowe mają lepsze parametry od pakietów dwuszybowych, ale są od nich droższe i cięższe.

 

 
Nowoczesne szyby zespolone są ciepłe dzięki temu, że przestrzeń pomiędzy taflami szkła jest wypełniona gazem szlachetnym – najczęściej argonem lub kryptonem. Taka technologia zdecydowanie poprawia właściwości izolacyjne pakietu szybowego. Ważna jest również ramka dystansowa między szybami. Do niedawna była wykonywana z metalu, który często stawał się mostkiem cieplnym. Obecnie standardem jest tzw. ciepła ramka, wykonana z tworzywa sztucznego. Właściwości pakietu szybowego zależą także od szkła, jakie zostało w nim użyte. Standardem są szyby o grubości 4 mm, ale szkło klejone może też mieć grubość 6 mm.
 

Dwie czy trzy szyby?

Standardowe dwuszybowe (czyli jednokomorowe) pakiety to zazwyczaj 4/16/4 - składają się z dwóch szyb o grubości 4 mm, umieszczonych w odległości 16 mm od siebie. Wraz z rosnącymi wymaganiami energooszczędności, jakie stawia się budynkom, producenci podnieśli izolacyjność termiczną szyb, dokładając dodatkową szybę. Pozwoliło to znacznie poprawić współczynnik przenikania ciepła – dwukomorowe pakiety szybowe mają zwykle Ug=0,9-0,5, ale są też szyby o bardzo niskim Ug=0,3.
 

 

Gdzie zamontować okna trzyszybowe?

Okna dwukomorowe (czyli trzyszybowe) powinny być montowane w nowo powstających domach o dobrej izolacyjności cieplnej oraz w budynkach poddawanych termomodernizacji. Pakiety szybowe o najwyższych parametrach cieplnych są stosowane w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Warto też pamiętać, że nie tylko szyba zespolona jest ważna, ale liczy się też dobrej jakości, ciepły profil, w którym zostanie zamontowana - ZOBACZ.
 
Okna jednokomorowe poleca się raczej do starszych budynków, które nie zostały docieplone. Nie ma więc sensu montowanie w nich ciepłych, szczelnych okien, gdy chłód i tak przedostaje się przez przegrody, dach, podłogę. Nadają się także do pomieszczeń nieogrzewanych, jak poddasza, garaże, schowki.