Pracujemy w godzinach:Pn-Pt - 8:00 - 16:00
 
Zadzwoń do nas:+48 89 741 32 48
osłony przeciwsłoneczne

Za oknem panują coraz wyższe temperatury, a słońce dłużej góruje na horyzoncie. Aby skutecznie kontrolować ilość światła wpadającego do naszego wnętrza oraz ograniczyć jego przegrzewanie, w oknach powinny zostać zamontowane osłony przeciwsłoneczne. Jak wygrać takie, które najlepiej będą pasować do domu, jednocześnie spełniając zakładane funkcje?

Rolety i żaluzje zewnętrzne jako osłony przeciwsłoneczne

 
Osłony przeciwsłoneczne, takie jak rolety i żaluzje montowane po zewnętrznej stronie okna, charakteryzują się znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi, akustycznymi i antywłamaniowymi. Dzięki nim promienie słoneczne nie docierają do pomieszczeń, są pochłaniane i rozpraszane, zanim ogrzeją wnętrze domu. Osłony przeciwsłoneczne zamontowane na dużej powierzchni działają jak izolator i wspomagają pracę klimatyzacji, przynosząc oszczędności w kosztach energii elektrycznej.
 
Żaluzje zewnętrzne, będące jednym z rodzajów osłon przeciwsłonecznych, mają budowę zbliżoną do ich wewnętrznych odpowiedników. Mają jednak przewagę nad roletami, umożliwiając zmianę kąta nachylenia lamelek, co pozwala na regulację stopnia zacienienia wnętrz.
 
Rolety rzymskie - eleganckie osłony przeciwsłoneczne
 
Roleta Rzymska to jedna z najbardziej efektownych osłon przeciwsłonecznych dostępnych na rynku. Jej tkanina, podczas unoszenia, nie zwija się, lecz nakłada na siebie, tworząc dekoracyjne zakładki. Rolety rzymskie, jako osłony przeciwsłoneczne, zapewniają prywatność, redukują odblaski i przepuszczają odpowiednią ilość światła, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.
 
Markizy - funkcjonalne osłony przeciwsłoneczne
 
Markizy, inaczej refleksole, to kolejne osłony przeciwsłoneczne, które można montować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Tkanina z włókien poliestrowych pokrytych powłoką PCW pełni w nich funkcję osłony przeciwsłonecznej. Markizy są cenione za nieograniczanie widoków, zatrzymywanie owadów oraz możliwość "filtrowania" światła dziennego.
 
Shuttersy - drewniane osłony przeciwsłoneczne
 
Shuttersy to wewnętrzne okiennice pełniące funkcję osłon przeciwsłonecznych. Składają się z jednego lub kilku paneli z ruchomymi lamelami, które pozwalają regulować ilość wpadającego światła. Oryginalne shuttersy, będące drewnianymi osłonami przeciwsłonecznymi, zachwycają swoim wyglądem i łatwością w utrzymaniu czystości.