Pracujemy w godzinach:Pn-Pt - 8:00 - 16:00
 
Zadzwoń do nas:+48 89 741 32 48
To może cię zainteresować

Choć pierwsze przebiśniegi pojawiły się już za oknem, to na wiosnę musimy jeszcze chwilę poczekać, bo ta astronomiczna rozpoczyna się dopiero 20 marca. Jest to dobry czas, aby zadbać o nasze drzwi.

Drzwi to wizytówka naszego domu 

Każdy kto odwiedza nas w naszym domu, najpierw przechodzi przez próg drzwi, aby w ten sposób znaleźć się w naszym domu. W nowoczesnych domach to drzwi i okna rzucają się w oczy na zewnętrznej elewacji domu. Często połączone ciemne kolory drzwi i okien w pierwszej kolejności zwrócimy uwagę na nie, które znajdują się na białych elewacjach. Cały czas swoją popularność zyskują domy szkieletowe oraz nowoczesne stodoły. 

W jaki sposób zadbać o drzwi?

Czyszczenie drzwi powinniśmy zrobić jak najbardziej w sposób staranny i dokładnie. Dobrze wyczyszczone drzwi po zimie oznaczają, że żywotność ich będzie na długie lata. Drzwi podczas zimy są narażone na mocne integrowanie ze strony temperatury, ale również na sól, która jest sypana na drogi. Ważne jest, żeby wyczyścić je prawidłowo, aby później w sposób prawidłowy wykonać konserwacje drzwi. Są to dwa ważne elementy, które wydłużą funkcjonalność i żywot drzwi. Pamiętajmy o tym, że czyszczenie drzwi aluminiowych, PVC oraz drzwi drewnianych różnią się od siebie np.: wykorzystaniem środków czyszczących, dlatego warto wtedy spojrzeć na broszurę od producenta, w której producent podaje jakie środki są najlepsze do czyszczenia danych drzwi.

Czyszczenie drzwi

Sposób czyszczenia drzwi wykonanych z aluminium oraz PVC potocznie zwanych „plastikami” nie jest skomplikowane. W obu przypadkach wystarczy miska z ciepłą wodą i delikatny środek lub po prostu płyn do naczyń, który dobrze radzi sobie z zabrudzeniami. Pamiętajmy, aby nie korzystać z gąbki z jej zielonej części, która może wyrządzić rysy na drzwiach.

Drzwi aluminiowe: miska | ciepła woda | gąbka | ściereczka | papier | płyn do szyb, płyn do naczyń oraz delikatny środek chemiczny

Wyżej zostały wymienione rzeczy, które przydadzą się, aby dobrze wyczyścić drzwi, ramy oraz uszczelki. Na samym początku zabieramy się za czyszczenie futryn, potem przechodzimy do uszczelek i na końcu zostaje na przednia i tylna strona drzwi. Jeśli drzwi budynku są zamontowane blisko drogi, to na dolną część możemy przykleić folię bezbarwną, która będzie dodatkowo chronić. Jeśli nasze drzwi są bardzo porysowane możemy zastosować malowanie proszkowe, które zabezpieczy i odnowi je.

Drzwi PVC: miska | ciepła woda | gładka gąbka | ściereczka | papier | płyn do szyb oraz płyn do naczyń

Podczas mycia drzwi wykonanych z PVC środki nie powinny zawierać alkoholu, octanów i rozpuszczalników. Czyszczenie gąbką tak, tylko gładką częścią, szorstka część może spowodować zdrapanie warstwy ochronnej i wykonanie w drzwiach widoczne zarysowania. Drzwi z PVC są łatwe do utrzymania czystości, a delikatne zarysowania można zamalować specjalnym flamastrem. Uszczelki możemy posmarować wazeliną techniczną lub specjalnym środkiem do konserwacji uszczelek.

Prawidłowe czyszczenie i konserwacja

Jeśli od samego początku zwracamy uwagę na prawidłowe czyszczenie i konserwacje drzwi, to żywotność drzwi zostanie wydłużona. Jeśli nasze drzwi wymagają regulacji, możemy wykonać to sami. Jeśli potrafimy obsługiwać śrubokręt to powinniśmy poradzimy sobie z tym sami, a jeśli nie jesteśmy złotą rączka to warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zajmują się wymianą uszczelek i regulacją drzwi. Firma AdamS posiada swoich pracowników, których wykonują takie usługi.

Drzwi jest to wizytówka domu, która zaprasza gości i nas samych do wnętrza naszego domu czy mieszkania. Dlatego zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą firmy AdamS.