Pracujemy w godzinach:Pn-Pt - 8:00 - 16:00
 
Zadzwoń do nas:+48 89 741 32 48

APREL
01-909 Warszawa
ul. Sokratesa 13 D lok. U 18
tel. 602-596-196; 22 435-71-60
www.aprel.pl
aprel@aprel.pl

SOLIDNE OKNA I DRZWI
01-242 Warszawa
Aleja Prymasa Tysiąclecia 83A/lok. U14
tel. 736634886
salon@solidnedrzwiokna.pl

FAQ: Warszawa – najczęściej zadawane pytania

1. Planuję budowę domu energooszczędnego, na jakie okna powinienem się zdecydować?

W przypadku domów energooszczędnych, czy też pasywnych polecamy okna z linii Passiv Line czyli Passiv-line PLUS, które wyróżniają się wysoką izolacyjnością cieplną (współczynnik przenikania ciepła Uw=0,73 W/m2K). Okna te mają zastosowaną pianę poliuretanową, kształtki styropianowe w komorach profili oraz wkładki izolujące wkład szybowy wykonane z taśmy PES.

A także Passiv-line ULTRA, które opcjonalnie wyposażone w pakiet czteroszybowy, trzykomorowy o Ug= 0,3 W/m2K uzyskuje świetny współczynnik przenikania ciepła Uw= 0,68 W/m2K doskonale ograniczający straty ciepła. Okna te w profilach zamiast wzmocnień zastosowaneo termoplastyczne wkładki wzmocnione włóknem szklanym z tworzywa o nazwie UltraDur High Speed firmy BASF, komory wypełnione są pianką poliuretanową. Przestrzeń międzyszybowa wypełniona jest Kryptonem.2. Czy warto zainwestować w ciepły montaż okien? I co to w właściwie jest?

Przez lat montowaliśmy okna nie zdając sobie sprawy, że piana nie jest elementem uszczelniającym. Dopiero od kliku lat wykonywane są próby szczelności budynków BLOWER DOOR TEST oraz TERMOWIZJA i to dzięki nim okazało się, że pianka nawet przykryta tynkiem i zewnętrzną elewacją jest nieszczelna, a dodatkowo chłonie wilgoć z pomieszczenia, co powoduje, że przestaje być elementem izolacyjnym.

„Ciepły montaż” polega na ochronie warstwy izolacyjnej przed wnikaniem wilgoci, bo tylko wtedy będzie ona właściwie izolować i dzięki szczelności połączenia okien z murem mamy możliwość pełnej kontroli na wymianą powietrza w pomieszczeniach.3. Chciałabym zamówić okna w waszej firmie, ale nie wiem ile będę na nie czekać?

Czas realizacji zamówień jest uzależniony od wybranego przez klienta systemu, koloru i stopnia trudności. Na okna białe standardowe czeka się zazwyczaj ok. 2 tygodni, okna w kolorze standardowym to ok. 3-4 tygodnie, okna w kolorze niestandardowym od 5-6 tygodni (okna w systemach PSK dodatkowo +1 tydz, HST 5-6 tyg.).