Pracujemy w godzinach:Pn-Pt - 8:00 - 16:00
 
Zadzwoń do nas:+48 89 741 32 48
To może cię zainteresować

Od dawna wiadomo, że kontakt z naturą ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego też coraz częściej zapraszamy ją do naszych domów i mieszkań. Wnętrza wypełnione roślinami prezentują się bardzo efektownie, ale mają również pozytywny wpływ na nasze zdrowie, choćby przez to, że rośliny oczyszczają powietrze, którym oddychamy.

W urządzaniu domowej dżungli dużą popularnością cieszą się rośliny egzotyczne. Które wybrać? 
 
Dracena wonna (Dracaena fragrans)
Dracena wonna to roślina pochodząca ze zwrotnikowych i podzwrotnikowych afrykańskich lasów. Posiada piękne, hipnotyzujące,  jasno i ciemnozielone liście, a jej kwiaty wydzielają bardzo miły zapach. Nie powinno się jej przesuszać oraz stawiać w zbyt ciemnych pomieszczeń, ponieważ liście mogą szybko stracić kolor.

Bananowiec (Musa)
Banan domowy to tropikalna roślina charakteryzująca się pięknymi, rozłożystymi liśćmi o intensywnym zielonym kolorze. Szybko rośnie, potrzebuje dużo światła zarówno zimą, jak i latem oraz dużą ilość wody. Pomimo solidnego pnia jego liście są niezwykle delikatne.

Alokazja (Alocasia wentii)
To roślina o bardzo spektakularnym wyglądzie. Kształt jej liści oraz dobrze widoczne “nerwy” przyciągną wzrok każdego miłośnika zieleni. Wymaga  pomieszczeń o temperaturze około 20°C, lekko oświetlonych. Należy pamiętać, aby podlewać ją zanim ziemia w doniczce wyschnie.

Takka (Tacca)
Egzotyczna roślina doniczkowa pochodząca z  południowo-wschodniej Azji oraz zachodniej Afryki. Kwiaty takki mają niezwykle ciekawy wygląd. W zależności od gatunku mogą być zielone, brązowe bądź purpurowe. Minimalna temperatura jej uprawy to 13–15°C. Wymaga wysokiej wilgotności powietrza. Nie należy jej ustawiać w bardzo nasłonecznionych miejscach. Takkę należy podlewać obficie, nie dopuszczając jednak do zalania korzeni.
 
Cibora papirusowa (Cyperus papyrus)
Niezwykła, tropikalna roślina o długich pędach i bardzo ciekawym układem liści. Świetnie sprawdza się w uprawie doniczkowej i jest bardzo efektowna. Cibora papirusowa powinna być uprawiana w jasnym pokoju. Bezpośrednie nasłonecznienie jej nie służy, jednakże dobrze będzie czuła się przy oknach północnych i wschodnich.
 
 
Asparagus pierzasty (Asparagus setaceus)
To ciekawa, łatwa w uprawie, lubiąca lekko zacienione i chłodne pomieszczenia roślina pokojowa, pochodząca z Południowej Afryki. Liście asparagusa dają dużo cienia, zatrzymują światło i hałas, a przy tym nie rzucają się bardzo w oczy. Roślina powinna stać w jasnym miejscu i mieć umiarkowanie wilgotne podłoże.
 
To tylko niektóre dostępne na rynku rośliny, których wybór jest naprawdę bogaty. Każdy miłośnik zieleni oraz nietuzinkowych, egzotycznych roślin znajdzie coś  dla siebie.