Pracujemy w godzinach:Pn-Pt - 8:00 - 16:00
 
Zadzwoń do nas:+48 89 741 32 48
To może cię zainteresować

Dzisiaj piszemy o najbardziej cukierkowych i słodkich wnętrzach, jakie występują w tym wyjątkowym stylu. Jeśli lubicie słodkości to ten styl polubicie równie dobrze.

Styl kawaii- czym jest ten styl?
Zacznijmy od tego skąd pochodzi ten styl i co oznacza słowo „kawaii”. Styl powstał w kraju kwitnącej wiśni- Japonii i słowo, które określa styl oznacza słodki, miły, delikatny, uroczy, czarujący i ujmujący. Przebywając w takim wnętrzu czujemy się jak w oazie spokoju. Wnętrza zaprojektowane w tym stylu tworzą przyjazny azyl, w których czujemy się dobrze. Cała otoczka kolorystyka i wykorzystane ozdoby z łatwością mogą przenieść nas w bajkowy świat. Pastelowe barwy, które są wykorzystane w pomieszczeniach jeszcze bardziej sprawiają jakbyśmy byli w bajkowej krainie. Barwy jakie spotkamy w takich pomieszczeniach to odcienie: pudrowy, róż, mięta czy również błękit, który występuje we wnętrzach.

Kawaii mieści w sobie takie znaczenia, jak: słodki, uroczy, czarujący, ujmujący, miły.
Kawaii to kwintesencja cukierkowej estetyki, którą kojarzymy ze stylem japońskich nastolatków i scenografią z filmów Wesa Andersona. Wnętrza inspirowane tym klimatem przepełnione są pastelowymi odcieniami takimi jak: błękit, pudrowy róż, lilia czy mięta. Gdzieniegdzie znajdziemy jednak niewielkie akcenty w ciemniejszych odcieniach, które dodają przestrzeni charakteru i szlachetności. Styl został wykorzystany w scenografiach filmu Wesa Andersona ‘’The Grand Hotel Budapest’’. Film zdobył oscara właśnie za wykorzystana scenografię, która występuje w filmie. Charakterystyczny hotel, który jest w kolorze pudrowo-różowy, opowiada o życiu młodego hotelowego lokaja. Film warty jest uwagi, choćby na styl kawaii, którego w nim jest pełno.

Skąd pochodzi?
Cukierkowy styl pochodzi z Japonii. W dosłownym tłumaczeniu słowa ‘’kawaii’’ otrzymamy tłumaczenie śliczny lub słodki. W stylu widzimy geometryczne trójwymiarowe figury i kształty. Są one wykorzystywane w projektach, właśnie tego stylu. Japonia to kraj kwitnącej wiśni, ale również firm, które stawiają na jakość. W projektach znajdziemy spokój i harmonię, które sprawiają, że przenosimy się do czasów młodości. Tutaj czujemy się, jak w bajkowym świecie marzeń, w których nie było żadnych ograniczeń. To właśnie tutaj znajdziemy przyjemny azyl. Projektanci stawiają na otwarte przestrzenie, które zachęcają nas jako mieszkańców do wyciszenia. Styl uznawany jest przez niektórych jako azjatycka oaza spokoju. Każdy widząc ten styl przypomni sobie beztroskie lata dzieciństwa, które spędzał na zabawie i oglądaniu bajek.

Meble: okrągłe kształty, na które zwrócisz uwagę.
Obłe kształty, które są wykorzystywane w projektach np. mebli to właśnie za ich sprawą tworzy się niepowtarzalny bajkowy świat, w którym panuje harmonia. Minimalizm oraz delikatność, która została wykorzystana podczas projektowania np. krzeseł, sof czy szafek nocnych.
Meble spełniają tutaj kluczowa role. Niestety niesie to również za sobą brak w pełni swoich funkcjonalności- jest to minus. Niestety czego się nie robi dla pięknych, bajkowych i czarujących wnętrz. Dobrze sprawdza się wszelkiego typu miękkie tkaniny. Wykorzystać można np. miękką i kolorową poduszkę, która dobrze będzie prezentować się na sofie. Jeśli marzy Wam się bajkowa sypialnia to wykorzystajcie ten cukierkowy styl, właśnie przy projektowaniu. Uwaga, ten styl może być nie przeznaczony dla cukrzyków, który może nakłaniać ich do spożywania wszelkich słodkości- zastanówcie się nad tym :)

Kilka faktów:

  1. Styl pochodzi z kraju kwitnącej wiśni: Japonii
  2. To bardzo cukierkowy styl, w którym występują piękne pastelowe barwy.
  3. Azjatycka oaza spokoju: harmonia i bajkowe wnętrza
  4. Elementy przewodnie wykorzystywane we wnętrzach: jednorożce, lata 90-te, Hello Kitty, futurystyczne przedmioty i dużo słodyczy

Jeśli wykorzystacie ten styl w projektowaniu waszych wnętrz, to zapewniam Was, sprawi to że cofnięcie się, choćby na chwile do wczesnych lat dzieciństwa. Mamy nadzieję, że dowiedzieliście się ciekawych informacji właśnie na temat cukierkowego stylu, jakim jest styl kawaii. A jeśli chcecie dowiedzieć się na temat okien zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, zapraszamy na www.adams.com.pl