Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.

Pasywny czyli oszczędny

Budownictwo Pasywne jest obowiązującym dziś nowoczesnym standardem. Potwierdza to stale wzrastająca ilość obiektów realizowanych właśnie w tej technologii również w Polsce. Coraz częściej duże i bardzo poważne inwestycje powstają w systemie budownictwa pasywnego. Budynki pasywne są najnowszą generacją konstrukcji energooszczędnych. Posiadają one najwyższy komfort cieplny przy maksymalnie niskim zapotrzebowaniu energetycznym. Dom dzięki pasywnemu wykorzystaniu energii sam się ogrzewa i chłodzi, stąd właśnie nazwa "pasywny".

Każdy obiekt może być zrealizowany jako budynek pasywny. Ponadto stosuje się w nich szereg innowacyjnych rozwiązań jak np. stropy i elementy grzewczo – chłodzące, zapewniające zawsze przyjemną temperaturę przez cały rok. Za cenę niewiele wyższych nakładów inwestycyjnych otrzymuje się gwarancję  zwrotu poniesionych dodatkowych kosztów oraz wysoki komfort cieplny i bezpieczeństwo energetyczne. Mieszkać w domu pasywnym to żyć bez kłopotów energetycznych.

Projekt domu pasywnego jest bardziej uszczegółowiony, nie można pozwolić sobie w tym przypadku na kompromisy, które są możliwe w projektach domów energooszczędnych. Domy pasywne i domy energooszczędne różnią się grubością warstw izolacyjnych, rodzajami przeszklenia oraz sytuowaniem pomieszczeń. Domy pasywne są budowane na rzucie prostokąta, w domach energooszczędnych są możliwe pewne modyfikacje w tym zakresie. Definicja i rozwiązania oszczędzające energię ukute przez zespół niemieckich specjalistów są stosowane do dziś. Standard energetyczny budynków pasywnych mówi o niewielkim rocznym zużyciu energii -   ≤15 kWh/(m² na rok).

Szczegóły robią różnicę

W budownictwie pasywnym wszystkie stosowane materiały konstrukcyjne mają znaczenie, jednak to okna są najsłabszym ogniwem pasywnego budynku. Dlatego tak istotne jest, aby były to produkty najwyższej jakości, które zagwarantują niskie koszty ogrzewania domu. W domu pasywnym nie okna, ale wentylacja mechaniczna jest odpowiedzialna za dostarczanie świeżego powietrza do środka. Duże okna od strony południowej mają za zadanie spowodować dodatnią gospodarkę cieplną. Zysk ciepła powinien wynosić około 40%.  Zasadą jest, że duże okna umieszcza się w domach pasywnych od strony południowej. Po stronie północnej w projekcie domu pasywnego okna powinny być ograniczone do minimum lub wyeliminowane. Ze względu na usytuowanie okien, część mieszkalna powinna znaleźć się od strony południowej, a pomieszczenia  techniczne i gospodarcze od strony północnej. Północno - zachodnia strona domu powinna być chroniona przed wiatrami. Do tego celu idealnie nadaje się działka która posiada wzniesienia i drzewa. Cień nie może jednak padać na budynek.

Passiv-Line Ultra - jedyne okna pasywne na rynku godne zaufania

Okna dedykowane dla domów pasywnych muszą być wyjątkowo szczelne, spełniając bardzo restrykcyjne wymogi. Firma Adams jest pierwszym certyfikowanym producentem okien pasywnych. Okna Passiv -Line Ultra dostępne w naszej ofercie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii posiadają doskonałe parametry termoizolacyjne oraz charakteryzują się ponadprzeciętną szczelnością na powietrze i wodę, będąc swoistą tarczą chroniącą przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. W profilach Passiv-Line Ultra zamiast wzmocnień zastosowano termoplastyczne wkładki utrwalone włóknem szklanym z tworzywa o nazwie Ultradur High Speed Firmy BASF oraz wypełnienie komór pianą poliuretanową, Dzięki zastosowaniu w standardzie ciepłej ramki SWISSPACER ULTIMATE oraz pakietu dwukomorowego o Ug=0,5(W/m2K) z wklejoną szybą oraz szybą ECLAZ, do pomieszczenia  przepuszczane jest 10% więcej światła Lt oraz energii słonecznej g. Okno uzyskuje świetny współczynnik przenikania ciepła Uw=0,66 (W/m2K) doskonale ograniczający straty ciepła i zarazem dający możliwość wykonania dużych konstrukcji okiennych.

Firma Adams ma zaszczyt być Ambasadorem Budownictwa Pasywnego w zakresie produkcji stolarki budowlanej zalecanej do w budownictwie pasywnym i niskoenergetycznym, przyznanym przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Dlatego oddając się w nasze ręce macie Państwo gwarancję jakości przy budowie domu w systemie budownictwa pasywnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą promocyjną. Zgłoś się po specjalny rabat do najbliższego Partnera Handlowego firmy Adams.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Budownictwo pasywne - tylko z Passiv-Line Ultra
Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.
Poprawa jakości powietrza czyli jak usprawnić wentylację Twojego domu
Wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach Twojego domu to kluczowa kwestia dla naszego zdrowia i samopoczucia. To właśnie dlatego powinniśmy zawsze dbać o to by świeże i rześkie powietrze było priorytetem w naszym domu. W tym artykule dzielimy się wskazówkami pomocnymi w poprawie jakości powietrza oraz przybliżymy zjawiska temu towarzyszące.
Jak radzić sobie z zaparowanymi oknami zimą?
W okresie zimowym, pragniemy aby nasze domowe zacisze było przytulnie ciepłe. Dobre ogrzewanie i wydajne okna, idące w parze z przemyślaną konstrukcja budynku zapewnią nam komfortowe warunki w zimowe wieczory. Pamiętać jednak musimy, że przy dużych różnicach temperatur możemy zetknąć się z problemem zaparowanych okien. Jak zatem temu zapobiec?

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL