W okresie zimowym, pragniemy aby nasze domowe zacisze było przytulnie ciepłe. Dobre ogrzewanie i wydajne okna, idące w parze z przemyślaną konstrukcja budynku zapewnią nam komfortowe warunki w zimowe wieczory. Pamiętać jednak musimy, że przy dużych różnicach temperatur możemy zetknąć się z problemem zaparowanych okien. Jak zatem temu zapobiec?

 

Równowaga wilgotności i temperatury

Okna PVC charakteryzują się dużą szczelnością, co jest ich wyjątkową zaletą. Ciepłe powietrze nie ulatuje z naszych pomieszczeń i nie pozwala, by to zimne z zewnątrz wnikało do domu. Nie możemy jednak zapomnieć o naturalnej cyrkulacji powietrza, które w ten czy inny sposób krąży po naszym domu. Powietrze składa się w dużej mierze z pary wodnej i to właśnie ona ma tendencję do osiadania na naszych oknach. Gdy powietrze jest przesycone parą wodną, przy określonej temperaturze może rozpocząć się proces skraplania lub wręcz resublimacji (powstawaniu szronu). Warto zaznaczyć że to właśnie różnice temperatur odgrywają dużą rolę w tym procesie. Ciepłe powietrze z wnętrza naszego domu, ma większy potencjał do nasycenia się wilgocią. W zetknięciu z zimną szybą ten potencjał dynamicznie spada, przez co wilgoć musi się "ulotnić", osadzając się na szybie.

Skutki uboczne zaparowanego okna

Zwiększona wilgotność to przede wszystkim problem dla zdrowia naszych domowników. Na naszych ścianach pojawić się może pleśń co jest bardzo skrajną wypadkową: przegrzania pomieszczenia, braku wentylacji i złego projektu budynku. Jednak nawet kałuże na parapetach i w okolicy uszczelek okiennych nie jest korzystne. Rozwijają się tam bakterie i grzyby, a sama wilgoć działa szkodliwie na uszczelki stopniowo je niszcząc. Jeśli chcemy zatem być nie tylko zdrowi  ale też mieć długowieczne okna, warto użyć kilku prostych sposobów na pozbycie się wilgoci z naszych okien.

Wentyl bezpieczeństwa

Aby skutecznie poradzić sobie z zaparowanymi oknami musimy pilnować przede wszystkim wilgotności powietrza. Dobra wentylacja pomieszczeń będzie tu kluczem. Zalecana wilgotność powietrza w pomieszczeniu nie powinna przekraczać około 40-50%. Otwórzmy więc okno gdy się kąpiemy, gotujemy czy idziemy spać. Wywietrzone pomieszczenie będzie świeższe i pozwoli zbalansować temperaturę i wilgotność. W codziennym funkcjonowaniu wystarczy rozszczelnienie okna lub wyposażenie go w nawiewniki. Te małe urządzenia zadbają za nas o poziom wilgotności. Wyposażone są w czujniki wilgotności, które otwierają nawietrznik w momencie gdy wilgotność pomieszczenia przekracza ustalony poziom. Dobrym rozwiązaniem są również specjalne okucia pozwalające na rozszczelnienie okien tak, by delikatnie wentylowały nasze pomieszczenie.

Gorący rabat na zimowy czas

Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów firma Adams przygotowała specjalny rabat na okna i drzwi. Szczelne użytkowe okna to nasze specjalność, a rozwiązania technologiczne stosowane w naszych produktach pozwolą Wam na zrównoważenie wilgotności w waszych pomieszczeniach. Zachęcamy do zgłoszenia się do najbliższego Partnera Handlowego firmy Adams i skorzystanie z rabatu. Oferta trwa do 31.01.2020.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Budownictwo pasywne - tylko z Passiv-Line Ultra
Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.
Poprawa jakości powietrza czyli jak usprawnić wentylację Twojego domu
Wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach Twojego domu to kluczowa kwestia dla naszego zdrowia i samopoczucia. To właśnie dlatego powinniśmy zawsze dbać o to by świeże i rześkie powietrze było priorytetem w naszym domu. W tym artykule dzielimy się wskazówkami pomocnymi w poprawie jakości powietrza oraz przybliżymy zjawiska temu towarzyszące.
Jak radzić sobie z zaparowanymi oknami zimą?
W okresie zimowym, pragniemy aby nasze domowe zacisze było przytulnie ciepłe. Dobre ogrzewanie i wydajne okna, idące w parze z przemyślaną konstrukcja budynku zapewnią nam komfortowe warunki w zimowe wieczory. Pamiętać jednak musimy, że przy dużych różnicach temperatur możemy zetknąć się z problemem zaparowanych okien. Jak zatem temu zapobiec?

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL