Przeszklenia są jednym ze źródeł pozyskiwania darmowej energii słonecznej w domach energooszczędnych. Dlatego też drzwi tarasowe z dużymi przeszkleniami jak najbardziej mogą być montowane w takich budynkach, ale od strony południowej czy południowo-zachodniej, gdzie jest duże nasłonecznienie

W nowoczesnym budownictwie modne są duże przeszklone drzwi tarasowe, pozwalające uzyskać efekt płynnego przechodzenia z wnętrza domu na taras i dalej do ogrodu. Im większe drzwi, tym bardziej trzeba zadbać o jakość profili, które muszą być odpowiednio wzmocnione, usztywnione i ciepłe, jak i o system okuć, ułatwiających obsługę tak dużych i ciężkich okien.

 

Lekkie w obsłudze

W takich zastosowaniach najlepiej sprawdzają się okna unoszono-przesuwne. Są wyposażone w okucia, dzięki którym otwieranie i zamykanie skrzydeł nie wymaga dużej siły fizycznej. W skrzydłach HST Passiv Corner View firmy AdamS zastosowano okucia Siegenia HST Portal, które umożliwiają obsługę skrzydeł o wadze nawet 400 kg! Okna tarasowe można też wyposażyć w okucia sterowane zdalnie i napęd elektryczny (np. MHS Siegenia).

Z dobrą izolacyjnością termiczną

W drzwiach tarasowych to przede wszystkim pakiet szybowy odpowiada za parametry termoizolacyjne. W domach energooszczędnych współczynnik przenikania ciepła dla całych okien powinien wynosić Uw≤ 1,1 W/(m2·K). Same pakiety szybowe osiągają znacznie niższe wartości - 0,5 przy wypełnieniu przestrzeni międzyszybowych argonem, do nawet 0,3 przy zastosowaniu kryptonu. Współczynnik przenikania ciepła profili Uf jest wyższy. W oknach tarasowych i balkonowych o dużej powierzchni stosuje się zazwyczaj szerokie profile, które nie ulegną odkształceniom pod obciążeniem szyby. W ofercie firmy AdamS są okna stałe z obniżonym profilem, dzięki czemu szklenie zajmuje większą część okna, a całość pozostaje stabilna i nie odkształca się - ZOBACZ.  Przez takie okna do wnętrza dostaje się więcej światła, co pozwala obniżyć koszty ogrzewania.

 

W domach energooszczędnych montuje się tzw. okna aktywne, czyli o zwiększonej przepuszczalności światła (ich współczynnik g powinien być większy niż 50%).

 

Szczelne i bez mostków termicznych

Mostki termiczne to miejsca, przez które ucieka ciepło. Powstają najczęściej tam, gdzie stykają się różne materiały – np. rama okienna i mur ościeża. Do okien tarasowych AdamS HST Passiv Corner View oferowane są specjalne progi wykonane z kompozytu, z poliuretanowym rdzeniem i wzmocnieniem z włókna szklanego, dzięki którym ilość ciepła uciekającego tą drogą jest zdecydowanie obniżona.

Okna HST Passiv Corner View chronią przed zimnem. Mają najwyższą 4 klasę przepuszczalności powietrza. Okna tarasowe i balkonowe, by mogły być wprowadzone do obrotu, muszą mieć klasę 3 lub 4. Różnica klasy wydaje się niewielka, ale w praktyce ma duże znaczenie. Okna w klasie 4 mogą przepuszczać maksymalnie 0,35 m3 powietrza na każdy m2 okna w ciągu godziny, tymczasem oznaczone klasą 3 przepuszczają 2 m3. Jak widać okna z klasą 4 są zdecydowanie szczelniejsze, dzięki czemu można je z powodzeniem stosować w domach wyposażonych w wentylację nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła.

 

 

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Budownictwo pasywne - tylko z Passiv-Line Ultra
Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.
Poprawa jakości powietrza czyli jak usprawnić wentylację Twojego domu
Wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach Twojego domu to kluczowa kwestia dla naszego zdrowia i samopoczucia. To właśnie dlatego powinniśmy zawsze dbać o to by świeże i rześkie powietrze było priorytetem w naszym domu. W tym artykule dzielimy się wskazówkami pomocnymi w poprawie jakości powietrza oraz przybliżymy zjawiska temu towarzyszące.
Jak radzić sobie z zaparowanymi oknami zimą?
W okresie zimowym, pragniemy aby nasze domowe zacisze było przytulnie ciepłe. Dobre ogrzewanie i wydajne okna, idące w parze z przemyślaną konstrukcja budynku zapewnią nam komfortowe warunki w zimowe wieczory. Pamiętać jednak musimy, że przy dużych różnicach temperatur możemy zetknąć się z problemem zaparowanych okien. Jak zatem temu zapobiec?

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL