Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?

Integracja

Inteligentny dom jest  zintegrowanym systemem popularnych i powszechnie znanych urządzeń. To co włączymy do takiego systemu, zależy od nas. Może to być system oświetlenia, ogrzewanie, telewizja czy okna. Takie centralne zarządzanie z wyświetlacza jednego urządzenia pozwalają nam na dokładną kontrolę całego domu. Okna to jeden z tych elementów naszego domu, który jest odpowiedzialny zarówno za oszczędność energetyczną, wentylację naszych pomieszczeń i naturalne oświetlenie wpływające do naszego domu.
 
Do systemu inteligentnego domu możemy podłączyć rolety, tak by podnosiły się o zaprogramowanej przez nas godzinie. Wyobraźmy sobie ranne światło będące nas po doskonale przespanej nocy. Nie musimy wstawać z wygodnego łóżka, by o odpowiadającej nam godzinie rolety podniosły się same. W podobny sposób możemy zaprogramować uchylanie się okien by wywietrzyć wybrane pomieszczenie. 

Bezpieczeństwo i kontrola

Istotnym aspektem jest również kontrolowanie tego czy okno jest uchylone. Pomieszczenia z piecykami gazowymi wymagają nie tylko wentylacji w pomieszczeniu z podgrzewaczem, lecz potrzebują zbalansowanej cyrkulacji powietrza w całym domu. Ponadto dzięki systemowi inteligentnego domu, możemy sprawdzać zdalnie czy nasze okna są zamknięte i w dowolnym momencie je zamknąć. Taką możliwość pokochają osoby zapominalskie czy lubiące wyjazdy.

Nowoczesny komfort

Okna coraz częściej wykorzystują bardziej zaawansowane technologie. Podobnie jak w przypadku okien PRIVA-LITE, kontrolujących przezroczystość tafli, nasze okna wyposażone mogą być wyposażone w szybę grzewczą. Takie rozwiązanie oferuje tzw. "Gorące okno" VEKA SL82. Podgrzewana szyba EGLAS pozwala na wykorzystanie okna jako źródła ogrzewania. Takie okno wpisane w system inteligentnego domu, może być spersonalizowane w wielu aspektach i w miarę zmiany warunków pogodowych czy pory roku, może pomóc utrzymać w równowadze straty ciepła. Wyobraźmy sobie sytuację gdy w wyjątkowo ciepły i słoneczny dzień, sensory podłączone pod system inteligentnego domu automatycznie wyłączają ogrzewanie naszej szyby i lekko rozszczelniają okno tak, by gdy wrócimy do domu, zastać naszą ostoję, nie tylko ciepłą, rozświetloną i świeżą, lecz wykorzystującą minimalny nakład energetyczny, który odzwierciedli się pod koniec miesiąca w rachunkach za zużycie energii. 

Wachlarz możliwości

Warto pamiętać, że do systemu Inteligentnego Domu podłączone jest wiele urządzeń, więc liczba kombinacji i personalizacji naszych okien rozszerza się wraz z ilością wszystkich podsystemów. Chcemy by słoneczny dzień, zamienił się w ciemną salę kinową za każdym razem gdy włączamy telewizor, czy może nie znosimy przeciągów, a system automatycznie zamknie odpowiednie okna gdy zapragniemy wietrzyć konkretne pomieszczenie? Być może od którejś godziny przeszkadza nam hałas w trakcie planowanej drzemki i chcemy wykorzystać dźwiękoszczelne właściwości okna PASSIV-LINE S?
 
Inteligentny dom to rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić. Funkcjonalność i oszczędność naszego domu wzrasta wraz z komfortem jaki czerpać będziemy ze zintegrowanego systemu domowych urządzeń - również okien.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Budownictwo pasywne - tylko z Passiv-Line Ultra
Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.
Poprawa jakości powietrza czyli jak usprawnić wentylację Twojego domu
Wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach Twojego domu to kluczowa kwestia dla naszego zdrowia i samopoczucia. To właśnie dlatego powinniśmy zawsze dbać o to by świeże i rześkie powietrze było priorytetem w naszym domu. W tym artykule dzielimy się wskazówkami pomocnymi w poprawie jakości powietrza oraz przybliżymy zjawiska temu towarzyszące.
Jak radzić sobie z zaparowanymi oknami zimą?
W okresie zimowym, pragniemy aby nasze domowe zacisze było przytulnie ciepłe. Dobre ogrzewanie i wydajne okna, idące w parze z przemyślaną konstrukcja budynku zapewnią nam komfortowe warunki w zimowe wieczory. Pamiętać jednak musimy, że przy dużych różnicach temperatur możemy zetknąć się z problemem zaparowanych okien. Jak zatem temu zapobiec?

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL