Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.

Po pierwsze wentylacja

Korzystanie z łazienki wiąże się z możliwością zawilgocenia pomieszczenia. Gorące relaksujące kąpiele sprawiają, że eteryczna mgiełka pary wodnej, unosi się nie tylko w powietrzu, lecz również osadza się na ścianach. Gdy dodatkowo mury naszej łazienki graniczą z fasadą budynku, różnice temperatur mogą sprawiać, że skroplona woda będzie wręcz spływać po naszych ścianach. Tego typu sytuacja jest niedopuszczalna i szczególnie drażniąca dla osób ceniących sobie czystość i higienę. Wilgoć to poważny problem w kontekście rozwoju pleśni i szkodliwych zarazków, a okno w łazience to idealny sposób, by zapobiec temu problemowi. Dobra wentylacja wzbogaci naszą kąpiel o orzeźwiające powietrze. Porządna cyrkulacja pozwoli wydostać się nadmiarowi pary. Nawet lekko rozszczelnione okno zapobiega większości problemów z zawilgoceniem pomieszczenia. Okno w łazience jest bardzo wskazane, jako dodatkowa wentylacja dla piecyka gazowego zamontowanego w łazience. Jest to zabezpieczenie przed niebezpiecznym czadem.

Prywatność jest najważniejsza

Posiadanie okna w łazience nie wiąże się z koniecznością prezentowania swoich wdzięków osobom z zewnątrz. Z niechcianą przejrzystością szkła możemy sobie radzić na kilka sposobów. Rozwiązaniem może być zasłona lub specjalna folia naklejana na szybę. W tym drugim przypadku nasze okno staje się mleczną taflą, a w zależności od wysokości i wielkości foli możemy kontrolować, jaki fragment chcemy prezentować na zewnątrz. Zakrywając tylko dolną część okna, możemy cieszyć się, tak prywatnością podczas brania prysznica, jak i widokiem zza okna. Najciekawszym innowacyjnym rozwiązaniem będzie zastosowanie unikalnego szkła PRIVA-LITE o zmiennej przezierności. Wystarczy jeden przycisk, by w ułamku sekundy zmienić przezierne okno na nieprzezierne. Jednym kliknięciem możemy zarządzać prywatnością i tworzyć nowoczesny design. Szkło PRIVA-LITE może być zastosowane nie tylko w oknie. Wyobraźmy sobie szkło kabiny prysznicowej zapewniającej nam prywatność bądź przejrzystość zawsze wtedy, gdy tego chcemy.

Dostęp do naturalnego światła

Poranny prysznic powinien być przyjemnym rozpoczęciem dnia. Promienie słońca przenikające do naszej łazienki natychmiastowo dodają naszemu organizmowi dodatkowej energii. Poza aspektem estetycznym, jaki naturalne światło wnosi do naszej łazienki, nie można pominąć aspektu ekonomicznego. Naturalny cykl dnia nie wymusza na nas ciągłego zapalania światła elektrycznego. Widoczność w łazience przez większość dnia będzie na tyle wystarczająca, by bez problemu z niej korzystać. Szkło PRIVA-LITE daje 77% światła w stanie przeziernym, a włączona mleczna tafla pięknie rozproszy światło wnikające do łazienki.

Okno w łazience to bardzo rozsądny pomysł, gdy zależy nam na naturalnym nastroju połączonym z intymnością. Okno zapewnia świetną wentylację, oświetla pomieszczenie bez naszej ingerencji oraz pozwala cieszyć się prywatnością zawsze kiedy tego chcemy. Szkło PRIVA-LITE stosowane w naszych produktach doskonale sprawdzi się nie tylko w łazience, ale również w innych pomieszczeniach, w których pragniemy mieć kontrolę nad transparentnością szklanej powierzchni. Przeszklone podłogi, wystawy sklepowe, wewnętrzne ścianki działowe w biurach to tylko niektóre z zastosowań naszego produktu.

PRIVA-LITE prezentowany był ostatnio na targach BUDMA 2019 w Poznaniu i jako szkło chroniące naszą prywatność, zapewniając przejrzystość, nad którą mamy kontrolę sprawdzi się doskonale w oknie naszej łazienki.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Budownictwo pasywne - tylko z Passiv-Line Ultra
Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.
Poprawa jakości powietrza czyli jak usprawnić wentylację Twojego domu
Wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach Twojego domu to kluczowa kwestia dla naszego zdrowia i samopoczucia. To właśnie dlatego powinniśmy zawsze dbać o to by świeże i rześkie powietrze było priorytetem w naszym domu. W tym artykule dzielimy się wskazówkami pomocnymi w poprawie jakości powietrza oraz przybliżymy zjawiska temu towarzyszące.
Jak radzić sobie z zaparowanymi oknami zimą?
W okresie zimowym, pragniemy aby nasze domowe zacisze było przytulnie ciepłe. Dobre ogrzewanie i wydajne okna, idące w parze z przemyślaną konstrukcja budynku zapewnią nam komfortowe warunki w zimowe wieczory. Pamiętać jednak musimy, że przy dużych różnicach temperatur możemy zetknąć się z problemem zaparowanych okien. Jak zatem temu zapobiec?

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL