Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Za osłoną

Zasłony chronią nie tylko od nadmiaru światła, ale również pozwalają się ukryć przez wzrokiem osób z zewnątrz. Nikt nie lubi, gdy nieznany nam obserwator ma wgląd w naszą życiową przestrzeń. W to co robimy i jak spędzamy czas w naszym domu. W przypadku domów położonych na odludnych terenach, nie jest to problemem, lecz mieszkania w blokach, są zazwyczaj usytuowane obok siebie. Także jeśli cenimy sobie prywatność warto zainwestować w ładne zasłony, które dodatkowo świetnie komponować się będą z naszym wnętrzem.

Jak je dobrać?

Dopasowanie kluczem sukcesu Najpierw musimy poznać wymiar naszych zasłon. Nie chcemy by zbyt długi materiał ciągnął się po naszej podłodze, tak samo jak nie chcemy uzyskać komicznego efektu w przypadku zbyt krótkich zasłon. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na okno, które będzie zasłaniać materiał. Rozmiar okna zdefiniuje rozmiar zasłon oraz ich krój. Nie do każdych okien pasują długie zasłony. Czasem krótsze, sięgające za parapet zasłony wyglądać będą dużo ładniej. Istotne jest aby Jeśli chodzi o szerokość, to aby zasłony ładnie się układały powinniśmy się trzymać zasady, zgodnie z którą szerokość zasłony musi wynosić 1,5 szerokości okna. Także umieszczenie zasłon jest istotne w perspektywie całego pomieszczenia. Karnisze umieszczone tuż pod sufitem, powiększą nasze pomieszczenie i sprawią że zasłony prezentować się będą z elegancją i stylem.

Cechy materiału

Dobór materiału zasłon jest istotny i w zależności na jaki się zdecydujemy, tak bardzo nasze zasłony będą zatrzymywać światło zewnętrzne. Czasami nie jest to oczywisty wybór. Chcąc delikatnie rozproszyć światło w naszym pokoju, zwrócimy się ku bardziej syntetycznym tkaninom, o cieńszych włóknach. Organza lub sztuczny jedwab świetnie nadadzą się do salonu, delikatnie blokując dostęp światła zza naszych okien, pozostawiając jasną specyfikę living roomu. Do sypialni pasować będzie grubszy materiał dobrze zatrzymujący światło. Takim materiałem może być na przykład: welur, atłas, gruby len czy aksamit. W doborze materiału, powinniśmy kierować się nie tylko przepuszczalnością światła lecz również praktyczną stroną faktury materiału. Najbardziej opłaca się inwestować w tkaniny łączące w sobie, łatwość pielęgnacji i odporność na wielokrotne pranie i uszkodzenia.

Co we wnętrzu to na oknie

Dekoracja okienna musi pasować do wystroju całego wnętrza. Zasłony mogą przewrotnie kontrastować z kolorem ścian nasyceniem barwy, bądź natężeniem wzorów. W przypadku gdy nasze ściany mają intensywny kolor, możemy go stonować łagodniejszym odcieniem firan. Cały wystrój, jeśli nie jest utrzymany w jednym stylu może być przełamany właśnie zasłoną - ciekawym wzorem zawartym na dwóch kotarach, lub lekkim ornamentem na materiale. Ważne aby same zasłony sprawiały dobre wrażenie we wnętrzu - wtedy gdy przysłaniają okno i wtedy gdy pomieszczenie rozświetla uwolnione piękne okno.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Budownictwo pasywne - tylko z Passiv-Line Ultra
Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.
Poprawa jakości powietrza czyli jak usprawnić wentylację Twojego domu
Wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach Twojego domu to kluczowa kwestia dla naszego zdrowia i samopoczucia. To właśnie dlatego powinniśmy zawsze dbać o to by świeże i rześkie powietrze było priorytetem w naszym domu. W tym artykule dzielimy się wskazówkami pomocnymi w poprawie jakości powietrza oraz przybliżymy zjawiska temu towarzyszące.
Jak radzić sobie z zaparowanymi oknami zimą?
W okresie zimowym, pragniemy aby nasze domowe zacisze było przytulnie ciepłe. Dobre ogrzewanie i wydajne okna, idące w parze z przemyślaną konstrukcja budynku zapewnią nam komfortowe warunki w zimowe wieczory. Pamiętać jednak musimy, że przy dużych różnicach temperatur możemy zetknąć się z problemem zaparowanych okien. Jak zatem temu zapobiec?

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL