Witamy Państwa na naszym blogu, na którym poruszać będziemy tematykę stolarki okiennej, drzwiowej i aranżacji wnętrz.
Nie zapomnimy także o poradach dla osób budujących i remontujących domy lub mieszkania.
Zachęcamy do śledzenia naszego bloga!

Ten rok jest dla nas szczególny – obchodzimy jubileusz 25-lecia powstania naszej działalności. Chcemy podzielić się z Wami radością i dumą, gdyż przez te lata wykonaliśmy ogromny krok naprzód i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Przeczytajcie, jak wyglądały początki firmy AdamS!

Jest rok 1993, w Polsce wiele się dzieje. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje pierwszy koncert, z wizytą do Polski przyjeżdża Matka Teresa z Kalkuty, rusza produkcja samochodu dostawczego Lublin, a telewizja Polsat rozpoczyna nadawanie „Informacji”. W tym samym roku na Mazurach, w mieście nad jeziorem Czos, produkcję okien rozpoczyna nasza firma. Po 1989 r. otworzyły się przed wieloma firmami możliwości rozwoju, my postanowiliśmy skorzystać z tej szansy.

A wszystko zaczęło się od…

A wszystko zaczęło się od niespełniającego wymagań zamówienia. – Na początku lat 90-tych potrzebowałem okien do mojej nowej inwestycji. Niestety, produkt, który zamówiłem nie spełniał moich oczekiwań. I tak własnymi siłami rozpoczęliśmy małą produkcję. Początkowo na prymitywnych maszynach, w trudnych warunkach, w budynku przy ulicy Mazurskiej – z sentymentem wspomina Henryk Pędzich, właściciel firmy AdamS. – Trzy lata później zakupiliśmy halę przy ulicy Giżyckiej w Mrągowie i tam po rocznym remoncie przenieśliśmy produkcję. Miejsca było ciągle za mało, rozbudowywaliśmy istniejącą halę i zbudowaliśmy kolejną. Rozwijaliśmy się z takim tempem, że w 2007 roku wydzierżawiliśmy halę w Barczewie, a dwa lata później dokupiliśmy kolejne. Wystarczyło to na krótko, bo dalej chcieliśmy się rozwijać.

Momentem zwrotnym w historii firmy była budowa nowej siedziby i hali w Mrągowie. Ta przeprowadzka umożliwiła nam zwiększenie liczby zatrudnionych pracowników i podniesienie komfortu ich pracy, a także zwiększenie ilości i jakości produkowanych okien.

W ten sposób rodzinna firma, początkowo zatrudniająca kilkunastu pracowników i produkująca 100 okien miesięcznie w jednym, niewielkim zakładzie produkcyjnym, w ciągu ćwierćwiecza przekształciła się w lidera z ugruntowaną pozycją w branży stolarki budowlanej w Polsce. Obecnie zatrudniamy blisko 500 pracowników, a z naszych hal wyjeżdża 1 000 okien każdego dnia.

Efekty naszej 25-letniej działalności to 2 mln wyprodukowanych okien, które trafiły do Waszych domów. Przez cały ten czas dynamicznie się rozwijaliśmy i zdobyliśmy wiele nagród m.in. Złote Medale na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 2017, 2015 i 2013 roku.

Lata doświadczeń w kontaktach z klientami, reagowanie na zmieniającą się gospodarkę i rozwój technologiczny, współpraca z dyrektorami handlowymi, koordynatorami czy dostawcami, to wszystko sprawia, że nasza firma z takim stażem jest już w pełni dojrzała.

Miarą naszego sukcesu są ludzie

Kiedy w 1993 roku Henryk Pędzich rozpoczął produkcję okien, nie śnił nawet, że przez kolejne lata uda się zbudować tak silną i rozpoznawalną markę. Współautorów tego sukcesu jest wielu.

Ćwierć wieku istnienia nasza firma zawdzięcza przede wszystkim swoim pracownikom, dyrektorom handlowym, koordynatorom regionów i przedstawicielom zagranicznym. To dzięki Wam udało się zrealizować śmiałe plany. Jesteśmy dumni, że pomimo ciągłego rozwoju udało nam się obronić rodzinny charakter firmy. Jubileusz 25-lecia jest doskonałą okazją, aby podziękować naszym Klientom - dzięki którym i dla których istniejemy od tylu lat. Jesteśmy wdzięczni za Waszą otwartość i zaufanie.

Z szeroko „otwartymi oknami” patrzymy w przyszłość i mamy nadzieję, że kolejne 25 lat obfitować będzie w sukcesy na rynku stolarki budowlanej. Już dziś myślimy o rozwoju, bo rozwój leży w naszej naturze.

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Budownictwo pasywne - tylko z Passiv-Line Ultra
Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.
Poprawa jakości powietrza czyli jak usprawnić wentylację Twojego domu
Wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach Twojego domu to kluczowa kwestia dla naszego zdrowia i samopoczucia. To właśnie dlatego powinniśmy zawsze dbać o to by świeże i rześkie powietrze było priorytetem w naszym domu. W tym artykule dzielimy się wskazówkami pomocnymi w poprawie jakości powietrza oraz przybliżymy zjawiska temu towarzyszące.
Jak radzić sobie z zaparowanymi oknami zimą?
W okresie zimowym, pragniemy aby nasze domowe zacisze było przytulnie ciepłe. Dobre ogrzewanie i wydajne okna, idące w parze z przemyślaną konstrukcja budynku zapewnią nam komfortowe warunki w zimowe wieczory. Pamiętać jednak musimy, że przy dużych różnicach temperatur możemy zetknąć się z problemem zaparowanych okien. Jak zatem temu zapobiec?

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL