Witamy Państwa na naszym blogu, na którym poruszać będziemy tematykę stolarki okiennej, drzwiowej i aranżacji wnętrz.
Nie zapomnimy także o poradach dla osób budujących i remontujących domy lub mieszkania.
Zachęcamy do śledzenia naszego bloga!

W poniedziałek 25 maja miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszej firmy. Otworzyliśmy wartą 40 mln złotych inwestycję, jaką jest hala produkcyjna położona przy zachodniej obwodnicy Mrągowa.

Tego dnia progi naszej nowej fabryki okien przekroczyło ponad 300 gości, a wśród nich wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Nasze zaproszenie przyjęli także posłowie na sejm Tomasz Makowski, Stanisław Żelichowski, Edmund Borawski oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Wspólnie z nami świętowali również lokalni samorządowcy, nasi kontrahenci i przedsiębiorcy z Mrągowa.

Jako producent stolarki okiennej jesteśmy na rynku od ponad 20 lat. – Pomysł produkowania stolarki PCV zrodził się na początku lat 90-tych, gdy byłem jeszcze właścicielem firmy usługowej. Potrzebowaliśmy okien do naszej nowej inwestycji. Niestety produkt, który zamówiliśmy nie spełniał naszych oczekiwań – wspominałwłaściciel Henryk Pędzich. – Produkcję okien w Mrągowie rozpoczęliśmy więc już w 1993 roku. Najpierw własnymi siłami, na prymitywnych maszynach, w kilku małych pomieszczeniach w budynku na ulicy Mazurskiej. Wszystko odbywało się w bardzo trudnych warunkach, z dużym zaangażowaniem całej rodziny.

W 2014 roku ukończyliśmy budowę hali w Mrągowie, do której zakupiliśmy innowacyjną linię produkcyjną austriackiej firmy Lisec. – Jestem dumny z tego, że na hali stoją dzisiaj tylko maszyny, które w naszej branży można porównać do Mercedesów, Bentleyów czy Rolls-Royców wśród samochodów – mówił Henryk Pędzich – To urządzenia o bardzo wysokim poziomie zaawansowania technicznego i technologicznego, które są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom klientów.

Jako producent stolarki okiennej eksportujemy swoje produkty do wielu krajów w tym Rosji, Niemiec, Szwecji, Francji czy Belgii. – Robimy okna, które otworzyły nas na świat – podkreślał Adam Pędzich. – Jednocześnie cieszymy się, że cały świat każdego dnia otwiera nasze okna.

Nasza nowo otwarta hala produkcyjna to 17 tys. metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej. Wraz z biurowcem, placem składowym i parkingiem zajmuje blisko 8ha powierzchni. Gdy zaczynaliśmy, produkcja wynosiła jedynie sto okien miesięcznie, dziś każdego dnia z fabryki wyjeżdża tysiąc okien. Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach.

Już myślimy o dalszym rozwoju, bo rozwój leży w naszej naturze!

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i towarzyszenie nam w tym szczególnym dla nas dniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z otwarcia hali. Wkrótce materiał video!

Inspiracje

Czemu wiosna to idealna pora na wymianę okien?
Jest wiele powodów czemu wymiana okien powinna być naturalnym krokiem w rozbudowie Twojego domu. Nowe okna zwiększą wartość Twojego domu oraz komfort jego korzystania. Wiedząc że to prawda, zadajemy więc pytanie czemu to właśnie wiosna jest najlepszym okresem w roku na wymianę okien? Znajdziecie tu kilka powodów, które przekonają was by wymianę okien zaplanować właśnie na wiosnę.
Taras przedłużeniem domu
Budując swój dom, pragniemy aby był on możliwie przestronny i przytulny. Jednak rodzinny dom to nie tylko budynek, a również teren okalający konstrukcję. To, w jaki sposób będziemy połączeni bądź oddzieleni od natury wpływać będzie na nasze samopoczucie i komfort użytkowania domu. 
Zasłony na okna – jak je dobrać?
Okno jest naszym źródłem naturalnego światła. Stawiając na niezakryte okno, decydujemy się na przestronność i mocno doświetlonego pomieszczenia. Wiele osób, preferuje jednak przytulny ciemniejszy klimat. W tym celu warto zastanowić się, czy zasłony nie są dobrym rozwiązaniem. Dobierając odpowiednie zasłony, nie musimy przecież rezygnować ze światła w naszym domu.

Porady

Budownictwo pasywne - tylko z Passiv-Line Ultra
Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.
Poprawa jakości powietrza czyli jak usprawnić wentylację Twojego domu
Wysoka jakość powietrza w pomieszczeniach Twojego domu to kluczowa kwestia dla naszego zdrowia i samopoczucia. To właśnie dlatego powinniśmy zawsze dbać o to by świeże i rześkie powietrze było priorytetem w naszym domu. W tym artykule dzielimy się wskazówkami pomocnymi w poprawie jakości powietrza oraz przybliżymy zjawiska temu towarzyszące.
Jak radzić sobie z zaparowanymi oknami zimą?
W okresie zimowym, pragniemy aby nasze domowe zacisze było przytulnie ciepłe. Dobre ogrzewanie i wydajne okna, idące w parze z przemyślaną konstrukcja budynku zapewnią nam komfortowe warunki w zimowe wieczory. Pamiętać jednak musimy, że przy dużych różnicach temperatur możemy zetknąć się z problemem zaparowanych okien. Jak zatem temu zapobiec?

Testy | Recenzje

Okna antywłamaniowe – bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich
Bezpieczeństwo domu to najważniejsza i podstawowa wartość, jaką chcemy zapewnić swojej rodzinie. Jest to również dbanie o bezpieczeństwo naszego dobytku. Często jednak nie doceniamy umiejętności i sprawności włamywaczy pragnących naruszyć spokój naszego miru domowego. Wykorzystują oni naszą nieobecność oraz nieświadomość. Okna i drzwi balkonowe są jednymi z najpopularniejszych miejsc, od jakich zaczynają rabusie. Przy użyciu prostych narzędzi, takich jak łom czy młot mogą rozpracować z łatwością zwykłe okno. Okno antywłamaniowe będzie już sporym wyzwaniem dla złodzieja, zniechęcając go do podejmowania dalszych prób.
Tak dbamy o jakość naszych okien! [video]
Doskonała jakość produktów firmy AdamS to z pewnością zasługa naszych pracowników, ale także Zakładowej Kontroli Produkcji, która na bieżąco bada m.in. szczelność naszych okien. W naszym materiale video prezentujemy badanie szczelności, które jest jedną z najważniejszych form dbania o jakość okien. Zapraszamy!
Nasze okna w nowej technologii
Wkroczyliśmy w nowy rok z dużym rozmachem i wyraźną zmianą w technologii produkcji naszych okien. Jest to oczywiście zmiana pozytywna, podyktowana wprowadzeniem nowoczesnej linii produkcyjnej V-Perfect w technice łączenia profili.

Nowoczesne rozwiązania

Okno w łazience? Tylko PRIVA-LITE
Łazienka to miejsce, w którym chcemy czuć się w pełni intymnie. Czy okno w łazience musi wiązać się z utratą tej właściwości? Wbrew pozorom może nie tylko zapewnić bezpieczeństwo przed wścibskimi spojrzeniami, ale także poprawić komfort korzystania z łazienki.
Okna w kontekście inteligentnego domu
Przy projektowaniu domu, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania. Zdalna kontrola nad wybranymi aspektami naszego domu zaoszczędzi nam wysiłku, zmniejszy straty energetyczne i sprawi, że nasze zacisze będzie dopasowane do naszych potrzeb. Czym więc jest system inteligentnego domu i jak w jego kontekście prezentuje się korzystanie z okien?
Okna PCV w pełni antracytowe
Kolorystyka okien plastikowych nie ogranicza się jedynie do kolorów oklein, to także barwa rdzenia. W pełni kolorowe profile okienne stają się coraz bardziej modne, a światową architekturę podbijają szare odcienie, szczególnie antracyt.

Katalogi

Newsletter - loader
Newsletter

Sprawdzić poprawność adresu e-mail i spróbuj jeszcze raz.

AdamS Sp. z o.o. Sp.k.     11-700 Mrągowo, ul. Leśna Droga 10A
Telefon: +48 89 741 32 48, E-mail: adams@adams.com.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.
PROJEKT I WYKONANIE: CREATIVEROOM.PL